O firmě

Yadea je největším světovým výrobcem jednostopých elektrických vozidel. Její hlavní aktivity zahrnují konstrukci, výzkum a vývoj, výrobu a prodej jednostopých elektrických vozidel, skútrů, motocyklů a jízdních kol, a směřují k inovacím, které oslovují mladé lidi, zejména ty, kteří si chtějí udržet udržitelný životní styl.

Historie firmy Yadea

2018

Yadea je jmenována Regionálním podporovatelem Světového poháru FIFA™ 2018 v Asii a potvrzuje tak své postavení prestižní světové značky.
Oficiálním dovozcem elektrických jednostopých vozidel Yadea do České a Slovenské republiky se stává společnost ASP Group Distributing.

2017

Yadea se stává největším globálním hráčem na trhu elektrických skútrů.

2016

Yadea společně s firmou Lightning vyvinula nejrychlejší elektrický motocykl na světě. Model LS-218 vytvořil nový světový rekord rychlostí 352 km / h.

2015

Yadea se stává vlastníkem 11% americké firmy Lightning Motors. Rozšíření továrny Tianjin dále zvyšuje výrobní kapacitu elektrických jízdních kol Yadea.

2014

Rozšíření továrny Wuxi zvětšuje výrobní kapacitu elektrických skútrů skupiny Yadea. Yadea uzavírá předběžnou smlouvu na odkup akcií s dceřinou společností skupiny Goldman Sachs Group, Inc.

2013

Společnost Yadea Group spouští Internet věcí (IoT) elektrických jednostopých vozidel a je akreditována jako jediný zástupce v odvětví elektrických jednostopých vozidel pro přípravu standardů, norem a specifikací týkajících se inteligentních technologií elektrických jednostopých vozidel.

2012

Zhejiang Yadea získává licenci na výrobu elektrických motocyklů, jako vůbec první společnost, která kdy v tomto oboru získala licenci podle společnosti Frost & Sullivan.

2009

Akvizice společnosti Zhejiang Yadea skupinou Yadea.

2008

Jiangsu Yadea se stává vedoucím členem technologické skupiny elektrických jízdních kol Výboru pro standardizaci Čínské národní asociace pro jízdní kola.

2007

Založením divize Import Export začíná rychlá expanze firmy Yadea na mezinárodní trhy.

2001

V Číně je založena firma Jiangsu Yadea jako dceřiná firma společnosti Wuxi Dongshi Vehicle Industry Co., Ltd.